Jehad el Amary & Stephan Lallhit

Jr. Manager Audit & Assurance & Senior HRD-adviseur

BDO United Cultures: nieuwe community brengt collega’s dichter bij elkaar 

Stel je een werkplek voor waar niemand zich hoeft aan te passen om erbij te horen. Waar je tijdens de lunch net zo makkelijk praat over Diwali als over Koningsdag. En waar verschillen geen ongemak oproepen, maar juist nieuwsgierigheid wekken en verbinding creëren.  

Daar werken we bij BDO hard aan. En precies daarom is BDO United Cultures in het leven geroepen: een nieuwe community die de rijkdom aan achtergronden binnen BDO zichtbaar maakt én viert. “Dit netwerk gaat over verbinding, nieuwsgierigheid en jezelf kunnen zijn,” zegt een van de initiatiefnemers, Jehad el Amary (Audit & Assurance). “En iedereen is welkom.” 

Senior HRD-adviseur Stephan Lallhit vult aan: “We willen een thuisgevoel creëren. Niet één keer per jaar tijdens een event, maar elke dag.”

Aandacht voor culturele diversiteit 

BDO kent al langer de Ladies Circle, gericht op genderdiversiteit. De afgelopen jaren groeide de behoefte aan een plek waar ook culturele diversiteit aandacht krijgt. Uit gesprekken en intern onderzoek ontstond het idee voor een landelijk netwerk dat collega’s met én zonder biculturele achtergrond samenbrengt. Een community, die collega’s verbindt, ruimte biedt voor dialoog en kansen creëert voor iedereen. 

Stephan: “We zagen dat er binnen BDO zeker aandacht is voor diversiteit en inclusie, maar vaak nog versnipperd. Met BDO United Cultures willen we dat structureel en duurzaam versterken. Niet als iets ‘extra’s’, maar als onderdeel van wie we als organisatie zijn en willen zijn.” 

Jehad herkent de behoefte: “Nederland wordt steeds diverser, in de maatschappij én in de collegebanken. Dan is het logisch dat we willen dat BDO een afspiegeling is van onze samenleving. We willen dat iedereen zich thuis kan voelen, ongeacht achtergrond, kleur of cultuur.” 

Een logische stap

Voor Jehad voelt het starten van dit netwerk als een logische stap. “Toen ik vier jaar geleden begon bij BDO, zag ik lokaal dingen waarvan ik dacht: dit kan anders. Waarom organiseren we bijvoorbeeld geen moment tijdens de Ramadan? Waarom besteden we weinig aandacht aan feestdagen die voor veel collega’s belangrijk zijn? Ik zette initiatieven op in Amstelveen, maar het bleef lokaal. Met dit netwerk kunnen we landelijk impact maken.” 

Stephan was bij zijn vorige werkgever actief binnen een cultureel diversiteitsnetwerk. Die ervaring wilde hij meenemen naar BDO. “Ik heb te vaak gezien dat talentvolle collega’s vertrokken. Niet omdat ze het werk niet konden, maar omdat ze zich niet thuis voelden, of zich niet herkenden in de organisatiecultuur. Dat raakt me. Een diverse organisatie presteert beter als mensen zich oprecht welkom voelen. Daar wil ik aan bijdragen.” 

Een community voor iedereen

Het bestuur van BDO United Cultures bestaat uit zes collega’s met diverse achtergronden, functies, vakgebieden en vanuit verschillende regio’s. Bewust gemengd, óók met collega’s zonder biculturele achtergrond. 
 
Jehad: “Soms denken mensen dat een cultureel netwerk alleen bedoeld is voor collega’s met een andere achtergrond. Dat is niet zo. Juist niet. Inclusie betekent dat niemand wordt uitgesloten. Iedereen mag zich aansluiten, ook als je vooral wilt leren of bijdragen.” 
 
Stephan: “De kracht zit erin dat we elkaar ontmoeten. Met en zonder dezelfde ervaringen. BDO United Cultures staat voor samen.”

Zichtbaar en laagdrempelig

De community organiseert activiteiten door het jaar heen, klein en groot, lokaal en landelijk. Denk aan dialoogsessies en panelgesprekken om ervaringen te delen en misverstanden te doorbreken. En aan lokale bijeenkomsten op kantoren om het gesprek laagdrempelig te voeren. Aan inspiratiesessies of lezingen rondom culturele feestdagen of relevante thema’s. Jehad: “We willen zichtbaar én laagdrempelig zijn. Niet alleen via landelijke events, maar juist ook lokaal. Veel mensen wíllen leren, maar weten niet waar te beginnen. Deze community maakt die eerste stap makkelijker.” Stephan: “We gaan niet voor één jaarlijkse speldenprik, maar voor een continue aanwezigheid. Dit betekent door het hele jaar heen momenten creëren waarop we elkaar zien en iets leren. Zo wordt het onderdeel van onze cultuur.”

Durf te vragen

Het netwerk wil ook ruimte bieden om vragen te stellen die soms gevoelig of ongemakkelijk voelen. Want juist daar zit groei. “Mensen vragen zich soms af: wat mag ik nog zeggen?”, signaleert Stephan. “Inclusie betekent niet dat jij jezelf moet aanpassen tot je niet meer herkenbaar bent. Het betekent dat je sámen ruimte maakt. Het is als een feestje: iedereen is uitgenodigd, maar het gaat erom dat iedereen zich welkom voelt. Dat doe je samen.”

Jehad: “Soms durven mensen een vraag niet te stellen uit angst om iets verkeerd te zeggen. Maar nieuwsgierigheid is juist goed. Zeg gewoon: ik weet het niet, maar ik wil het begrijpen. Dan is het gesprek al geopend.” 

Ruimte en vertrouwen

BDO ondersteunt het initiatief niet alleen in woorden, maar ook in tijd. “Ik krijg uren voor dit netwerk. Dat geeft vertrouwen en laat zien dat BDO dit belangrijk vindt. Dat motiveert.” Voor Stephan hoort het bij zijn rol om dit netwerk structureel vorm te geven. “Ongeveer een dag per week werk ik aan dit thema.”   

Ze spreken de wens uit dat diversiteit en inclusie binnen een paar jaar geen los thema meer is, maar een zichtbaar onderdeel van de BDO-cultuur. Waarvan collega’s merken dat het echt verschil maakt op de werkvloer. “En dat het leeft binnen alle lagen van de organisatie”, vult Stephan aan.

BDO United Cultures moet bovenal openheid en warmte uitstralen. Stephan: “Een gevoel van thuis. Dat je jezelf mag meenemen, met alles wat jou maakt wie je bent.” Jehad: “Iedereen is welkom!” Bij BDO willen we dat iedereen zich thuis voelt, gezien wordt en zichzelf kan zijn. Met BDO United Cultures zetten collega’s een nieuwe stap naar een open en verbonden organisatie. Lijkt dit jou een fijne plek? Ontdek jouw mogelijkheden en bekijk onze vacatures

Hulp nodig?

Lizzy van de Steeg

Stuur mij een bericht en ik help je graag verder

Stuur een appje

Lizzy van de Steeg

Campus Recruitment Specialist

Loop jouw droombaan niet mis!

Maak een jobalert aan en ontvang de nieuwste vacatures die bij jou passen. 

Zet jobalert aan